Firmakingitused kui kuluefektiivne turunduskanal

Logoga firmakingitused aitavad luua erilisi hetki, kui soovite tunnustada oma töötajaid, tänada kliente ja meeles pidada koostööpartnereid. 

Ühtlasi töötavad firmakingitused turunduskanalina, mis avab ukse ettevõtte või asutuse nähtavuse suurendamiseks ning positiivse imago kujundamiseks. Need kingitused ei ole lihtsalt esemed, vaid võimalus jätta püsiv mälestus ja tekitada tugev side nii olemasolevate kui ka potentsiaalsete klientide ja äripartneritega.

Hoolikalt valides aitavad firmakingitused peegeldada ettevõtte väärtusi, mis võib olla võtmeteguriks püsiva suhte loomisel. Seega on see taktikaline investeering, mis mitte ainult ei tõsta ettevõtte mainet, vaid toetab ka pikaajaliste turunduseesmärkide täitmist.

Vildist kontoritarbed laual

Firmakingituste eesmärk

Selleks, et firmakingitus kannaks oma eesmärki, peab see olema sihtrühmale suunatud, nähtav ja läbimõeldud.

Töötajatele suunatud firmakingitused ja firmarõivad on suurepärane viis ühtsustunde suurendamiseks ja ettevõtte identiteedi tugevdamiseks. Samal ajal toimivad need ka efektiivse reklaamikanalina. Töötajad, kes kannavad ettevõtte logoga rõivaid või kasutavad bränditud kingitusi, muutuvad automaatselt brändisaadikuteks, kandes endaga kaasas ettevõtte sõnumit ja visuaalset identiteeti.

Klientidele suunatud kingitused on hea viis nähtavuse ja lojaalsuse kasvatamiseks, bränditeadlikkuse tõstmiseks ja brändist positiivse kuvandi loomiseks. Näiteks võib kvaliteetne ja praktiline reklaamkingitus, olgu selleks siis brändiga veepudel või nutikas laadija, mitte ainult meeldivalt üllatada klienti, vaid jääda ka püsivaks meeldetuletuseks ettevõtte olemasolust.

Äripartneritele suunatud firmakingitused mängivad omakorda olulist rolli suhete hoidmisel ja tugevdamisel. Koostöö eest tänamiseks mõeldud kingitused võivad olla nii praktilised kui ka luksuslikud, näiteks kvaliteetne nahkportfell või elegantne ettevõtte logoga pastakas. Sellised kingitused mitte ainult ei loo positiivset muljet, vaid tõstavad ka koostööpartneri lojaalsust ning soodustavad tulevikus veelgi tihedamat ja vastastikku kasulikku koostööd.

Parima tulemuse saavutamiseks peaks firmakingitusi otsiv ettevõte teadma väärtusi, mida soovitakse kingitusega peegeldada ning tundma hästi sihtgruppi, kellele kingitust soovitakse teha. Kuna firmakingituste valik on meeletult lai ning võib võtta lausa silma eest kirjuks, siis aitame hea meelega selles maailmas orienteeruda ja välja pakkuda häid ideid kingitusteks.

Klassikalised firmakingitused

Kirjutusvahendid

Kvaliteetne logoga pastapliiats on visiitkaart, mis peaks olema igal ettevõttel, asutusel, koolil. See on firma sümboolika justkui elementaarne toode, mis võib kinkija kohta väga palju öelda – graveeringuga pastapliiatsid mõjuvad alati elegantselt, ökoloogilised pastapliiatsid peegeldavad keskkonnasõbralikku hoiakut.  Ettevõtte sümboolikaga kirjutusvahendid on hea kingitus nii oma töötajatele, klientidele, äripartneritele kui ka üritustel jagamiseks.

Erilisemate sündmuste puhul või personaalseteks kingitusteks sobivad logoga kirjutusvahendite kinkekomplektid. Värvipliiatsite ja joonistustarvete komplektid sobivad hästi kingituseks lastele.

Elektroonika

Logoga elektroonikatooted on praktilised ja kasulikud firmakingitused, mis rõõmustavad alati kingisaajat. 

Järjest menukamad firmakingitused on puidust, korgist ja taaskasutatud materjalidest juhtmevabad laadijad, akupangad ja Bluetooth kõlarid. Uueks trendiks on ka päikepatareiga akupangad, kõlarid ja laadija.

Kontoritarbed

Logoga kontoritarbed on kindel valik nii büroosse kui ka kingituseks. Tõusvaks trendiks on vildist ja korgist tooted, mis on praktilised kui ka väga elegantsed. Samuti erinevad toiduainete jääkidest, näiteks teelehtede või kohvipaksu jääkidest valmistatud kaantega märkmikud. Meeldejäävaks kingituseks on kindlasti ka erinevad seemnepaberist märkmikud ja märkmepaberid, mille kaaned saab peale kasutamist panna mulla sisse ning seemnetest kasvavad lilled või taimed.

Jooginõud

Logoga jooginõud on klassikalised ja praktilised firmakingitused. Kõige populaarsemad jooginõud meie valikust on kindlasti logoga kruusid ja tassid ning termokruusid. Viimastel aastatel on järjest menukamad ka joogipudelid ja veepudelid, mis sobivad kingituseks nii äripartnerile, kolleegile kui ka koolilõpetajale.

Innovaatiliseks kingituseks on nutikad joogipudelid, mis tuletavad meelde, et peaks vett tarbima ning samuti sisseehitatud termomeetriga termopudelid, mis näitavad pudelis oleva vedeliku temperatuuri.

Kotid

Ettevõtte logoga kotid on asjalik valik äri- ja firmakingituseks ning on ka levinud reklaamtooted üritustel ja sündmustel jagamiseks. Firma logoga kotid on praktilised kingitused, millele trükitud logo või sõnum on nähtav paljudele inimestele.

Jätkuvalt on väga trendikad erinevad taaskasutatud PET vildist kotid, mis peegeldavad ettevõtte keskkonnasõbralikku suhtumist ning on ühtlasi ka väga nägusad. Kottide osas liigub valik järjest kvaliteetsemate ning disain-lahenduste suunas, sest sellised tooted leiavad enam kasutamist ning sellega on ettevõtte reklaam pidevalt paljudele nähtaval.

Ökotooted

Järjest enam tarnijaid on võtnud oma südameasjaks pakkuda taaskasutatud materjalidest ja säästlikult toodetud firmakingitusi ning seetõttu liigub kogu toodevalik järjest keskkonnasõbralikemate toodete suunas. Loodussõbralike toodete eelistamine on juba mitu aastat olnud järjest kasvavaks suunaks ning seetõttu tuleb pidevalt juurde uusi nutikaid lahendusi, kuidas tooteid veelgi nutikamalt ja keskkonnasõbralikumalt toota, alustades kivipurust valmistatud märkmikust ning lõpetades ookeaniplastikust valmistatud rätikutega.