Pliiats ja Print tegeleb logoga meenete ja kingituste hulgimüügiga. Toodete personaliseerimiseks pakume erinevaid sümboolika pealekandmise viise. Meie pakutavad reklaamtooted, meened ja ärikingitused leiate toodete alt. Teostame trükki vaid oma toodetele.
Trükitehnoloogia valik sõltub üldjuhul toote materjalist, suurusest ja kujust, kuid samuti mängivad rolli trükitava kujunduse iseärasused. Meie peamised trükimeetodid:
Tampotrükk
Tampotrükk on üks levinumaid meetodeid sümboolika trükkimiseks reklaamtoodetele, ärikingitustele ja meenetele. Kujutis kantakse esemele spetsiaalse elastse trükipadja abil. Enamasti trükitakse tampotrükiga toodetele, mis on valmistatud plastikust, klaasist, portselanist, puidust, nahast või metallist. Tampotrüki hind sõltub trükivärvide arvust ja toodete kogusest.
Tampotrükki tehakse peamiselt toodetele, mis on väikesed ja kõva pinnaga – näiteks kirjutusvahendid, võtmehoidjad, kruusid, mälupulgad ja palju muud. Võimalik on trükkida ka erikujulistele, kumeratele ja nõgusapinnalistele toodetele.
Tampotrükk on väga kvaliteetne trükimeetod, mis võimaldab äärmist täpsust ka pisidetailide puhul, mida näiteks siiditrükis teostada ei saa. Isegi väga peened jooned, tekst ja pisikesed kujutised jäävad selged ja väga täpsed. Olenevalt toote eripärast on trükitava pinna suurus kuni 65x 65mm. Kuna igale värvile on tarvis teha oma trükiplaat ja seadistus, ei ole tampotrükki otstarbekas teha väikestes kogustes ja paljude värvidega.
Lasergraveering
Lasergraveeringu puhul kõrvetatakse soovitud sümboolika tootele laserkiirega. Lasergraveerimist kasutatakse sümboolika pealekandmiseks peamiselt metallist toodetele. Lisaks on võimalik graveerida ka puidule, plastikule, nahale ja klaasile. Graveeringu hind sõltub peamiselt toodete kogusest ja graveeritava pinna suurusest.
Lasergraveeringut kasutatakse peamiselt metallist kirjutusvahenditele, võtmehoidjatele ja jooginõudele ning puidust toodetele sümboolika kandmiseks. Siledatele ja silindrilistele toodetele, näiteks joogipudelitele ja pastaliiatsitele, on võimalik graveerida ka ümberringi, 360 kraadi ulatuses. Graveeringu värvus sõltub laseri ja materjali reageerimisest, mille tulemuseks on materjalile omane toon, nt puidul tumepruun, roostevabal terasel mustjas ning alumiiniumil valge. Graveeritud kujutis on väga täpne, vastupidav ning elegantne lahendus.
Siiditrükk
Siiditrükki kasutatakse enamasti tekstiilitoodetele (t-särgid, pusad, joped, tööriided, riidest kotid, mütsid, vihmavarjud), aga ka kruusidele ning kõikvõimalikele silindrilistele ja lamedapinnalistele toodetele firmasümboolika ja tekstide kandmiseks. Pastapliiatsitele on võimalik siiditrüki meetodil teha ka ringtrükki 360 kraadi ulatuses. Hind sõltub kujunduse värvide arvust, suurusest ja trükitavast kogusest.
Trükipinna maksimaalne suurus on A3. Suurte koguste puhul on siiditrükk üks soodsamaid trükimeetodeid, kuid kuna iga trükitava värvi kohta tuleb teha eraldi trükiraam ning iga värv kantakse trükilauale eraldi, on mitmevärvilise trüki ja üksikute esemete trükkimine võrdlemisi kulukas.
Kuumpresstrükk
Kuumpresstrükk on tekstiilile tehtav trükk, mille puhul kleebitakse firmasümboolika, foto või tekst kõrgel temperatuuril ja survel toote peale. Kuumpresstrüki hind sõltub kujutise värvide arvust ja suurusest ning trükitavate toodete kogusest. Hind on taskukohane ka üksikute toodete trükkimisel.
Kuumpresstrüki puhul on kasutusel mitu tehnoloogiat. Üks võimalus on trükkida spetsiaalse kilelõikuriga trükikilest väljalõigatud kujundus, näiteks lihtsamad logod, tekst või number kuumpressi abil soovitud tootele. Silmas tuleb pidada ka seda, et trükkimisel kasutatakse kindlat tooni kilesid ning antud tehnoloogia puhul on kasutatavate värvitoonide arv piiratud. Samuti on võimalik kuumpressi abil trükkida prinditavat materjali, fotosid ja graafilisi pilte, mille puhul värvitoonide arv ja kujunduse detailsus enam piiranguid ei sea. Maksimaalne trükiala kuni 45x45cm.
Trükitud tooteid on kujutise pikaajaliseks säilimiseks soovitav pesta kuni 40°C vees ja pahempidi pööratult. Triikimine otse üle kujutise ei ole lubatud.
Sublimatsioontrükk
Sublimatsioontrükk on kuumpressi tehnoloogia, mille abil on võimalik kanda täisvärvilist graafikat ja fotosid selleks mõeldud toodetele. Kasutatakse peamiselt sünteetilistele materjalidele (spordisärgid, polüestrist kangad, vihmavarjud, hiirematid) ja spetsiaalse kattekihiga kruusidele kujunduse trükkimiseks. Trükihind kujuneb trükitava kujutise suurusest ja trükitavate toodete arvust. Hind on taskukohane ka üksikute toodete trükkimisel.
Sarnaneb kuumpresstrükiga, aga antud tehnoloogia puhul sulandub sublimeeritav tint trükitavasse polüester kangasse kuumpressi abil ning trükk ei mõjuta materjali tekstuuri ja venivust ega ole käega tuntav. Tulemus on värviküllane, detailne ja väga vastupidav. Maksimaalne trükisuurus kuni 36x45cm. Arvestada tuleb ka sellega, et valget värvi ei saa printida ning värvilisi kujutisi on soovitatav trükkida valget värvi või väga heledatele toodetele, sest trükitava pinna enda toon võib vastasel korral moonutada trükitava kujutise värvitoone.
Tikand
Tikand on sobilik trükiviis logo või slogani kandmiseks tekstiilile ja väliriietele ning selle eeliseks on kulumiskindlus ja pesukestvus. Tikandi hind sõltub tellitavate toodete ja pistete arvust ehk siis peamiselt tikandi suurusest ja keerukusest.
Tikandit kasutatakse peamiselt särkidele, fliisidele, jopedele, kodutekstiilile, saunalinadele, kottidele, nokamütsidele jms sümboolika kandmiseks. Kui ei ole võimalik otse tootele trükkida, on võimalik tikkida hoopis emblem, mille saab hiljem tootele õmmelda.
UV trükk
UV trükk on digitrüki meetod, millega teostatakse print otse materjalile ning mille puhul tindi kuivatamiseks kasutatakse ultraviolettkiirgust ehk UV valgusteid. Võimaldab trükkida pea igale materjalile: klaasile, puidule, nahale, kunstnahale, tekstiilile, paberile, puidule, metallile, plastikule, keraamikale jne.
UV trükiga saab trükkida täisvärvilisi fotosid, keerulisi logosid ja kujutisi, mida pole võimalik teha tampo- või siiditrükis. Lõpptulemus jääb terav, kuuma-, vee- ja väga kulumiskindel. Sobib siledapinnalistele või õrnalt kumeratele pindadele. Trükitava toote kõrgus ei tohi ületada 100 mm. Võimalik teha ka ringtrükki 360 kraadi ulatuses.
Digitrükk
Digitrüki ehk DTG puhul kantakse digitaalne kujutis otse tootele. Antud tehnikat kasutatakse tekstiili puhul nagu t-särgid, pusad, joped, pleedid, kotid ja muud. Täisvärvides printimine, mis sobib hästi ka väikeste koguste puhul.
Trükitavad kujutised võivad olla väga kirjud ja detailirohkem. Kuna trükipea ei puutu tootega kokku, vaid printsib tindi trükitavale pinnale, saab antud meetodi puhul trükkida kujundust ka üle taskute, õmbluste ja tõmblikkude. Trükk on hea kulumiskindlusega.
Surutrükk ja pimetrükk
Surutrüki ja pimetrüki puhul pressitakse tootele reljeefne logo, kujutis või tekst. Kujutis jääb materjaliga ühte värvi, kuid on reljeefselt materjalist selgelt eristatav. Surutrükk toob kujutise trükitava pinna seest ülespoole, pimetrükiga pressitakse kujutis aga materjali sisse.
Trükki tehakse sellistele materjalidele nagu nahk, kunstnahk, paber, kartong, pastik, tekstiil, metall. Kujutis on tänu reljeefile väga vastupidav. Presstrükk on väga soliidne ja elegantne lahendus ning sobib hästi ärikingitustele.
Pinnale kantavad logod või kujutised ei tohiks olla väga detailirikkad. Trükki ei saa teha üle õmbluste ning toote pinnad peavad olema mõlemalt poolt siledad ehk siis trükipinna vastaspoolel ei tohi olla erineva kõrgusega sahtleid, trukke või muid pressimist segavaid detaile.
Pimetrükki saab teha ka fooliumiga. Sellisel juhul pressitakse kujutis tootele läbi õhukese metallist kile. Peamised värvid on kuld, hõbe, pronks, must, punane, roheline ja sinine.
Kristallkleebis
Kristallkleebis, ka 3D-kleebis ja mullikleebis, on tavaline kleebis, mis on kaetud spetsiaalse polüuretaanvaiguga, mis muudab kleebise ruumiliseks ning tekitab mulliefekti. Kristallkleebise paksus on umbes 3-4mm ning nad on kallimad, kuid ka ilmastikukindlamad ja vastupidavamad kui tavakleebised. Kristallkleebiseid kasutatakse nimesiltidel, rinnamärkidel, reklaammeenetel, elektroonikaseadmetele ja muudel siledatel pindadel.
Keraamikatrükk
Keraamikatrüki puhul kasutatakse kõrgeid temperatuure, et siirdada logo tootele. Trükk on hea kulumiskindlusega ning trükitud tooteid tohib pesta nõudepesumasinas. Keraamikatrükki kasutatakse peamiselt keraamika ja portselani puhul.