Tampotrükk

Tampotrükk on kõige levinum meetod toodetele oma ettevõtte sümboolika ja teksti trükkimiseks ärikingitustele ja reklaammeenetele. Tampotrüki hind sõltub trükitava kujutise värvide arvust, toote ja kujunduse keerukusest ning trükitavate toodete arvust.

Selle trükimeetodi puhul kantakse kujutis esemele spetsiaalse elastse trükipadja abil. Tampotrükki tehakse peamiselt toodetele, mis on väikesed ja kõva pinnaga – näiteks kirjutusvahendid, võtmehoidjad, kruusid, kellad, tulemasinad, mälupulgad, mapid ja palju muud. Enamasti trükitakse tampotrükiga toodetele, mis on valmistatud plastikust, klaasist, portselanist, puidust, nahast või metallist. Võimalik on trükkida ka erikujulistele toodetele, ka kumeratele ja nõgusatele pindadele.

Tampotrükk on väga kvaliteetne trükimeetod, kuna selle puhul jäävad kiri ja kujutised paistma veatult ning selgelt. Figuurid on väga täpsed ja isegi väike kirjatüüp on tampotrükis tehtuna korrektne ning paistab hästi välja.

Tampotrükil on ka mõningad piirangud. Tootest ja selle kujust sõltuvalt on piiratud trükitava pinna maksimaalne mõõt, mis olenevalt toote eripärast on tavaliselt kuni 65x 65mm. Peale selle on piiratud ka trükitavate värvide arv, sest igale üksikule värvile on tarvis teha oma trükiplaat ja seadistus. Seetõttu võib väikeste tootekoguste puhul olla värviliste kujutiste trükkimine küllaltki kulukas.